RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

„Kradł” prąd w pracy, więc został zwolniony

Publikacja: Sobota, 8 sierpnia (15:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

52-letni Pakistańczyk został zwolniony, ponieważ ładował w pracy komórkę. Szef firmy w niemieckim Oberhausen zarzucił mężczyźnie kradzież prądu. Sprawa trafiła do sądu.

Pracownik naraził firmę na tak małą szkodę, że gdyby ładował komórkę codziennie przez kilka lat, to suma ta wyniosłaby zaledwie 1 euro – wyliczyli eksperci.

Jednak 52-letni Pakistańczyk został za kradzież prądu wyrzucony z pracy. Podejrzewa, że było to tylko pretekstem do zwolnienia go, bo firma chciała zatrudnić tańszego pracownika. Dlatego podał sprawę do sądu szkodę i odniósł sukces. Firma z Oberhausen obawiając się rozgłosu wycofała wypowiedzenie. Teraz jednak komórkę mężczyzna będzie musiał ładować w domu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: