RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kowalczyk startuje w Lillehammer. Na początek: Sprint "łyżwą"

Publikacja: Piątek, 5 grudnia (06:07) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Sprintem techniką dowolną rozpocznie Justyna Kowalczyk trzydniowe zmagania w norweskim Lillehammer. Zawody zaliczają się do minicyklu, w którym będzie można zdobyć aż 350 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Po inauguracyjnych zawodach w fińskim Kuusamo, gdzie zajęła siódme i czwarte miejsce, Kowalczyk plasuje się w klasyfikacji generalnej PŚ na czwartej pozycji. Do prowadzącej Norweżki Marit Bjoergen traci 94 punkty.

Dzisiaj podopieczną trenera Aleksandra Wierietielnego czeka trudne zadanie. Technika dowolna jest jej słabszą stroną, a w dodatku w poprzednim sezonie podczas rywalizacji "łyżwą" Polce dokuczały bolące piszczele.

Kwalifikacje do dzisiejszych zawodów zaplanowano na godzinę 11, a ćwierćfinały rozpoczną się o 13.


PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ:

Marit Bjoergen w RMF FM: Cieszę się, że Justyna nie zakończyła kariery

Sylwia Jaśkowiec w RMF FM: Polubiłam sprinty

Therese Johaug dla RMF FM: Odpadłam wcześnie, ale jestem zadowolona!


(edbie)

Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: