Kowalczyk już 20-krotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata. Po raz pierwszy - 7 stycznia 2006 roku w estońskim Otepaeae, gdzie była trzecia na 10 kilometrów techniką klasyczną. Pierwsze zwycięstwo odniosła rok później - w tej samej miejscowości i w tej samej konkurencji.
Ostatni raz Kowalczyk stanęła na pucharowym podium 8 marca w fińskim Lahti. Wygrała wówczas bieg na 10 kilometrów techniką dowolną. Było to jej szóste zwycięstwo w karierze.