RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kosmiczna turystka u celu

Publikacja: Środa, 20 września (10:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sojuz z pierwszą kosmiczną turystką Anousheh Ansari przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. O 10.30 trzyosobowa załoga przeniosła się na pokład stacji.

Jak podało rosyjskie centrum kosmiczne, lot przebiegł bez zakłóceń - także dokowanie odbyło się zgodnie z planem. Na pokładzie Sojuza TMA-9, prócz Ansami, są dwaj członkowie nowej, 14. załogi ISS, Miguel Lopez-Alegria i Michaił Tiurin.

Zastąpią oni Pawła Winogradowa i Jeffa Williamsa, którzy przebywali na stacji od marca. Ansari pozostanie na stacji przez 9 dni, będzie uczestniczyła w eksperymentach medycznych. Wraz z Winogradowem i Williamsem powróci na Ziemię 28 września.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: