RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Korupcja w telefonii Dialog. Będzie proces

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

15 osób usiądzie na ławie oskarżonych w sprawie korupcji w telefonii Dialog. Akt oskarżenia właśnie trafił do wrocławskiego sądu.

Śledczy ustalili, że przez 5 lat (między 2003 a 2007 rokiem) dwaj byli dyrektorzy spółki - Tomasz K. i Grzegorz R. - brali łapówki od firm, które sprzedawały firmie sprzęt komputerowy, meble, papier do drukarek, a nawet sprzęt do monitoringu. Kontrakt można było załatwić za pieniądze, ale dyrektorzy przyjmowali także telewizory, laptopy, rowery, meble i markową odzież.

Pięć osób, które wręczały łapówki, przyznało się do winy. Chcą dobrowolnie poddać się karze. Do winy przyznał się także jeden z oskarżonych dyrektorów, drugi nie zgadza się z zarzutami prokuratorów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: korupcja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: