RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Korupcja w futbolu. Sąd skazał dwie osoby

Publikacja: Środa, 30 grudnia (20:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kielecki sąd skazał na kary więzienia w zawieszeniu sędziego piłkarskiego Mariusza P. oraz byłego piłkarza Kolportera Korony Kielce Dariusza F. Obaj mężczyźni mają też zapłacić grzywny w łącznej kwocie 9 tysięcy złotych.

Mariusz P. został oskarżony o przyjęcie łapówek w dwóch meczach Korony w sezonie 2003/2004. Sąd orzekł wobec niego karę roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata, grzywnę w wysokości 5 tys. zł oraz zakaz zajmowania stanowisk związanych z organizowaniem profesjonalnych zawodów sportowych przez osiem lat. Mężczyzna ma oddać także kwotę, którą przyjął jako łapówkę – 4 tys. zł.

Dariusz F. został oskarżony o korumpowanie i usiłowanie korumpowania sędziów, obserwatorów Polskiego Związku Piłki Nożnej i zawodników drużyn rywalizujących z kieleckim zespołem w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004. Sąd skazał mężczyznę na karę roku i dwóch miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 4 tys. zł. Dodatkowo sąd orzekł wobec piłkarza trzyletni dozór kuratora.

Oskarżeni przyznali się do winy i zdecydowali o dobrowolnym poddaniu się karze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: