Funkcjonariusze są podejrzani m.in. o przyjmowanie łapówek w zamian za umożliwienie podróżnym przemytu alkoholu i papierosów oraz o nakłanianie celników do odstępowania od kontroli celnych.
Olsztyńska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie korupcji na przejściu w Gołdapi od września 2004 roku. Łącznie zarzuty postawiono 47 osobom. 25 z nich zostało objętych dwoma aktami oskarżenia. Chodzi o celników, pograniczników i przemytników.