RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Korea Północna chce się rozbroić

Publikacja: Piątek, 1 stycznia (08:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rząd Korei Płn. w noworocznym komunikacie, zadeklarował wolę rozbrojenia Półwyspu Koreańskiego, dając nadzieję na ożywienie rozmów sześciostronnych i zakończenie programu nuklearnego Phenianu - pisze AP.

Oświadczenie noworoczne Phenianu, w którym politolodzy starają się co rok odnaleźć wskazówki dotyczące dalszej polityki reżimu, głosi również, że Północ będzie walczyć o stworzenie dobrych i przyjaznych relacji z innymi krajami i wzywa do poprawy napiętych stosunków z USA.

Tekst wzywa jednak ponad milionową armię Korei Płn. do "zjednoczenia się wokół lidera, Kim Dong Ila" i zachowania czujności na wypadek ataku wroga.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: