RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec kasetowego Walkmana Sony

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po 30 latach Sony wstrzymał produkcję i dystrybucję kasetowego walkmana, przenośnego odtwarzacza muzyki - poinformował serwis mashable.com.

Pierwsza generacja Walkamanów została wprowadzona na rynek 1 lipca 1979 roku w Japonii. Na początku nic nie zapowiadało ich popularności. W pierwszym miesiącu sprzedano tylko 3 tysiące urządzeń. Potem jednak Walkmany okazały się rynkowym hitem. Sprzedano ich 200 milionów. Kres popularności walkmanów położyły odtwarzacze CD w latach 90.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: