RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Komisja bankowa: Przesłuchania Balcerowiczów przełożone

Publikacja: Piątek, 25 sierpnia (19:48) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W przyszłym tygodniu bankowa komisja śledcza nie przesłucha Ewy i Leszka Balcerowiczów, a także innych świadków związanych z fundacją CASE. Przyczyną zmian planów komisji były trudności z ustaleniem dogodnych dla świadków terminów przesłuchań.

Komisja spotka się w przyszłym tygodniu tylko raz – w środę posłowie określą kolejność rozpatrywania spraw.

Prezydium sejmowej komisji śledczej zdecydowało, że Ewa Balcerowicz ma być pierwszym przesłuchiwanym świadkiem. Przesłuchanie przed komisją miało się odbyć w środę, 30 sierpnia. Prezes NBP Leszek Balcerowicz miał być przesłuchiwany następnego dnia.

Fundacja CASE i biuro prasowe NBP w swoich oświadczeniach podkreśliły, że wezwania wpłynęły bez jakiejkolwiek próby uzgodnienia terminu.

Pierwszym tematem dociekań komisji jest sprawa CASE i ewentualnego konfliktu interesów, w jakim miałby znajdować się prezes Balcerowicz, jako przewodniczący komisji nadzorującej banki, finansujące fundację przez niego założoną.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: