RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolizja w Kanale La Manche

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Frachtowiec "Generał Grot-Rowecki" zderzył się w Kanale La Manche z chemikaliowcem „Ece”. Drugi z tych statków został uszkodzony, z jego zbiorników wyciekł kwas fosforowy. Dwa brytyjskie helikoptery ewakuowały 22-osobową załogę „Ece”. Jednostka może zatonąć.

Marynarzom z pływającego pod maltańską banderą statku "Generał Grot-Rowecki" nic się nie stało. Jednostka ma jedynie niewielkie uszkodzenia, dlatego też frachtowiec kontynuuje podróż.

„Generał Grot Rowecki” ma najwidoczniej pecha. Niedawno zderzył się na Bałtyku ze skandynawskim promem "Finn-sailor" i musiał udać się na przegląd do portu w Świnoujściu.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: