Marynarzom z pływającego pod maltańską banderą statku "Generał Grot-Rowecki" nic się nie stało. Jednostka ma jedynie niewielkie uszkodzenia, dlatego też frachtowiec kontynuuje podróż.
„Generał Grot Rowecki” ma najwidoczniej pecha. Niedawno zderzył się na Bałtyku ze skandynawskim promem "Finn-sailor" i musiał udać się na przegląd do portu w Świnoujściu.