RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejowa walka o wakacyjnego klienta

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polscy przewoźnicy kolejowi rozpoczęli wojnę o klientów. Nad polskie morze latem będzie można dojechać taniej niż zwykle. Choć w pogodzie do lata jeszcze daleko, wakacyjnych ofert nie brakuje już dziś.

A walkę o klienta bardzo dobrze widać na przykładzie połączenia Warszawa-Gdańsk. W normalnej cenie za taki bilet, podróżując pociągiem InterCity, trzeba zapłacić prawie 90 złotych. Koleje Mazowieckie zaś zapowiedziały, że będą wozić turystów nad morze – podobnie jak rok temu – za 25 złotych.

InterCity podjęło więc rękawicę i przygotowało pulę tańszych biletów – za 15 złotych razem z miejscówką. W pociągu składającym się z 6-7 wagonów aż dwa mają zająć klienci z tańszymi biletami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: