RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejny obrażony na dowcipy z prezydenta

Publikacja: Poniedziałek, 22 maja (06:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mieszkaniec Podkarpacia złożył doniesienie do prokuratury na dziennik „Super Nowości”, bo nie spodobał mu się dowcip o Lechu Kaczyńskim.

Gazeta tak komentuje tę sprawę: w demokratycznym kraju obywatele mają prawo opowiadać dowcipy o głowie państwa, a nawet rozsyłać je po Internecie.

Przed kilkoma tygodniami tak właśnie uznała prokuratura zajmująca się głośną sprawą mieszkańca Elbląga, który drogą elektroniczną rozsyłał do znajomych anegdoty o Kaczyńskim.

Najwyraźniej jednak taka wykładnia nie wystarczyła obrażonemu czytelnikowi. Teraz prokuratura musi wszcząć dochodzenie, choć i tak zostanie ono umorzone.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: