RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejny napad na muzeum w Rio de Janeiro

Publikacja: Wtorek, 7 marca (10:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwóch uzbrojonych mężczyzn wtargnęło do muzeum w Rio de Janeiro, rabując cenne dziewiętnastowieczne złote i srebrne przedmioty, w tym szable i florety. To już drugi w ciągu ostatnich dziesięciu dni napad na muzeum w tym mieście.

Placówka - jak się okazało - nie była wyposażone ani w system alarmowy, ani w kamery.

Przypomnijmy. Pod koniec ubiegłego miesiąca, w czasie słynnego karnawału, rabusie ukradli z innego muzeum w Rio cenne obrazy - Pabla Picassa, Claude’a Moneta, Henri Matisse'a i Salvadora Dali o łącznej wartości około pięćdziesięciu milionów dolarów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: