RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejni więźniowie opuścili Guantanamo

Publikacja: Niedziela, 27 września (06:48) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykańskie władze zwolniły kolejnych trzech więźniów z owianego złą sławą więzienia w amerykańskiej bazie wojskowej w Guantanamo na Kubie. Informację przekazał w sobotę Departament Sprawiedliwości USA. Dwóch więźniów zostało odesłanych do Irlandii, a trzeci do rodzinnego Jemenu.

Prezydent Barack Obama zapowiedział zamknięcie kontrowersyjnego więzienia na Kubie, w którym przetrzymywane są osoby podejrzewane o terroryzm, do stycznia przyszłego roku. Brutalne metody traktowania i przesłuchiwania więźniów, wśród których przeważają cudzoziemcy, były wielokrotnie potępiane przez organizacje obrony praw człowieka.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: USA Kuba Irlandia

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: