RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejni strażnicy-łapówkarze wpadli w Poznaniu

Autor: Publikacja: Środa, 21 października (18:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pięciu strażników miejskich z Poznania zatrzymała policja. To kolejne już zatrzymania w związku z prowadzonym od roku śledztwem w sprawie korupcji w szeregach tej służby w stolicy Wielkopolski.

W ubiegłym tygodniu sąd aresztował trzech strażników miejskich, podejrzanych o to, że w zamian za łapówki odstępowali od wypisywania mandatów. W ubiegłym roku zarzut łapówkarstwa postawiono natomiast siedmiu innym funkcjonariuszom poznańskiej straży. Postępowanie w tej sprawie trwa.

Za łapówkarstwo grozi do dziesięciu lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: