RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koledzy chorego na sepsę są bezpieczni

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Żaden z kolegów chorego na sepsę gimnazjalisty z Wrocławia nie zaraził się od niego groźnymi bakteriami – chodzi o menikogoki. 14-latek od piątku leczony jest w Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym we Wrocławiu.

Badania przeprowadził dolnośląski sanepid. Bakterie zwane również dwoinkami zapalenia opon mózgowych wywołały u niego ciężkie zakażenie. Jednak jak informuje reporterka RMF, stan chłopca nieznacznie się poprawił.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: