W piątek z uszkodzonej cysterny wyciekł wodorotlenek potasu; substancję przepompowano do innego zbiornika, dzięki temu możliwe było całkowite otwarcie przejścia dla ruchu.
Od piątkowego popołudnia przekraczanie granicy w Kołbaskowie było bardzo utrudnione. Najpierw, bezpośrednio po wycieku, zamknięto przejście dla ciężarówek wyjeżdżających z Polski.
Po paru godzinach w Kołbaskowie nie odprawiano już żadnych pojazdów. Około północy w piątek przywrócono ruch dla aut osobowych i częściowo dla samochodów ciężarowych. Takie utrudnienia utrzymywały się aż do dzisiejszego popołudnia.