RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kokainowa Miranda de Ebro

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Miranda de Ebro, niewielkie przemysłowe miasteczko w Hiszpanii, kiedyś słynne ze swych kiełbasek, zyskało nowy, niechlubny tytuł - kokainowej stolicy Europy.

Według oenzetowskiego raportu na temat narkotyków na świecie, hiszpańskie miasteczko ustępuje tylko Nowemu Jorkowi w ilości odnotowanych przypadków zażywania kokainy. Raportem zaskoczona jest 40-tysięczna społeczność Miranda de Ebro.

Mieszkańcy miasteczka nie są w stanie zrozumieć, skąd się wzięły wyliczenia ONZ. Wynika z nich, że na tysiąc mieszkańców miasta przypada aż 97 działek, zażytej kokainy dziennie. W mieście nie ma tak dużych i przyciągających tłumy, jak choćby na Ibizie dyskotek i nocnych klubów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: