Zręcznie i dowcipnie napisany tekst przez tajemniczą angielsko-polską autorkę, a co ważne, interesująco wyreżyserowany przez Wojciecha Malajkata i brawurowo zagrany przez znakomitych aktorów - do zobaczenia we Wrocławiu

Komedia opowiada o trzech zmagających się z życiem 40-latkach, którzy cierpią na urojone choroby i narzekają na problemy zdrowotne. Antykwariusz (Zbigniew Zamachowski) porzucony przez mężczyznę oraz dwóch architektów, jeden w trakcie rozwodu (Wojciech Malajkat), drugi samotny (Piotr Polk), któremu podobają się coraz młodsze kobiety - to główne postacie przestawienia. Chorują na wszystkie choroby. Lista ich wymieniana podczas spektaklu jest chyba dłuższa niż w poradniku medycznym. Nie wiadomo, na jakim oddziale mieliby widzowie znaleźć głównych bohaterów sztuki w dzień po obejrzeniu spektaklu. Bohaterowie prześcigają się między sobą, udowadniając nawzajem, kto ma większe problemy zdrowotne. Poza tym dochodzi do spotkań z innymi ludźmi, co komplikuje sytuację, szczególnie jeżeli chce się chorować.

Autorem dwóch piosenek skomponowanych specjalnie na potrzeby spektaklu jest Zbigniew Zamachowski, który za rolę Leo otrzymał nominację do Feliksa Warszawskiego.

Spektakl do zobaczenia 5 grudnia na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Meggie W. Wrightt

Klub hipochondryków

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Scenografia: Allan Starski

Kostiumy: Wiesława Starska

Muzyka: Zbigniew Zamachowski

Aranżacje: Andrzej Jagodziński

Światło: Michał Englert

Ruch sceniczny: Aleksandra Wojtanowicz

Występują:

Wojciech Malajkat

Zbigniew Zamachowski

Piotr Polk

Piotr Siejka

Magdalena Wołłejko-Polk

Marcin Piętowski

Marta Walesiak