RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kłótnia o neon na dworcu we Wrocławiu

Publikacja: Piątek, 24 października (18:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Dobry wieczór we Wrocławiu” – taki neon od lat witał podróżnych wychodzących z dworca głównego PKP. Od sześciu lat – jak większość starych neonów – nie działa. Znaleźli się chętni do jego wskrzeszenia – wrocławscy kolejarze. W zamian za remont chcą jednak dodania trzech literek „PKP”.

Ten właśnie niepozorny element stał się kością niezgody. Wspólnota mieszkaniowa budynku, na którym wisi neon, chce od PKP pieniędzy na remont kamienicy, ale nie chce, by neon powiększył się o nazwę przewodnika. PKP nie chce się na to zgodzić, a neon jak nie świecił, tak nie świeci. Sprawą zajęła się reportera RMF FM Barbara Zielińska. Posłuchaj:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Wrocław PKP neon

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: