Afisze filmowe z początku wieku, bilety, pierwsze kina domowe. Tak w skrócie można streścić to co na wystawie się pojawia. Ale co najważniejsze - wystawa pokazuje, że w minionym stuleciu Poznań miał się czym pochwalić. W stolicy Wielkopolski pojawiły się pierwsze multipleksy, pierwsze zestawy kina domowego.
Poznań jako jedyne miasto w Polsce miał kino na miarę Europy. Legendarne Słońce otworzył kupiec poznański, który najpierw zwiedził kina londyńskie, paryskie i rzymskie. Podróż zaowocowała budynkiem, w którym sala kinowa liczyła 1500 miejsc. Pomieszczenia kina były klimatyzowane, a do pierwszych filmów przygrywała orkiestra, którą wspierały potężne organy.
Wystawę można oglądać do końca marca.