RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kim Dzong Il poucza w kwestii powitań

Publikacja: Poniedziałek, 15 stycznia (19:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przywódca Korei Północnej skrytykował gest powitania polegający na ppodaniu ręki. Kim Dzong Il uważa, że obywatele powinni się witać skinieniem głowy - podano na stronie internetowej, która powołuje się na organ partyjny, dziennik "Rodong Sinmun".

Należy witać się po koreańsku. Podawanie ręki przy spotkaniu to sposób europejski - powiedział Kim. Jego zdaniem uścisk dłoni jest też niedobry z punktu widzenia higieny.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: