Strajk zorganizowała „Solidarność”. Pracownicy protestują przede wszystkim przeciwko prywatyzacji MPK bez wynegocjowania pakietu socjalnego dla załogi.
Wczoraj świętokrzyska "Solidarność" pikietowała w tej sprawie kielecki Urząd Miasta. W środę przedwstępną umowę sprzedaży 85 proc. udziałów w MPK podpisali prezydent miasta Wojciech Lubawski i prezes Veolii Transport Polska Tomasz Rochowicz.