Policjant, który współpracował z gangsterami i został skazany na 8 lat więzienia przekazywał np. rezydentowi gangu wołomińskiego informacje o śledztwach. Od niego gangsterzy dowiedzieli się także, kto wśród nich jest policyjnym informatorem.
Funkcjonariusz pomagał również Ukraińcowi, który kradł samochody, a który był poszukiwany listem gończym. Razem z nim upozorował kradzież własnego samochodu i wyłudził odszkodowanie. Do tego trzeba dodać między innymi pobicie, wymuszanie zeznań, kradzież. W sumie prokurator postawił byłemu policjantowi 18 zarzutów, a dziś sąd uznał, że dostatecznie udowodniono mu wszystkie przestępstwa.