RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Katowice: Kary za nieogrzewane autobusy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

120 zł kary za nieogrzewane autobusy komunikacji miejskiej - takie zasady obowiązują na Śląsku. Każdy kierowca, który wyjedzie tam na trasę zimnym autobusem musi liczyć się z grzywną.

W tym roku takich kar było 10, a w ubiegłym 45. Wymierzają je organizatorzy komunikacji, czyli związki komunikacyjne. Natomiast to, czy autobus jest odpowiednio ogrzany sprawdzają m.in. kontrolerzy biletów.

A skąd wzięło się symboliczne 120 zł kary? Chodzi o to, by nie straszyć kierowców. Gdyby kara była za wysoka, to mogłoby się okazać, że niektórzy z nich zrezygnują zimą z obsługiwania pewnych linii. Póki co, nikt jednak nie rezygnuje, kierowcy płacą kary, ale co najważniejsze - większość ma w autobusie sprawnie działające ogrzewanie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: