RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Karta Polaka dla Polaków żyjących za granicą

Publikacja: Wtorek, 27 czerwca (07:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rząd kończy prace nad Kartą Polaka – legitymacją dla Polaków mieszkających poza granicami kraju. Dzięki niej rodacy będą mogli łatwiej niż dotąd odwiedzać ojczyznę, osiedlać się w niej lub studiować. Pisze o tym „Życie Warszawy”.

By otrzymać Kartę Polaka, trzeba będzie dowieść polskiego pochodzenia. Na razie dokładnie nie wiadomo, jakie legitymacja będzie przyznawać przywileje. Nieoficjalnie gazeta dowiedziała się, że chodzi o prawo do nauki i studiów w ojczyźnie na równi z Polakami, przywilej bezpłatnego wstępu do muzeów i - co najważniejsze dla rodaków mieszkających za wschodnią granicą - ułatwienie w otrzymaniu wiz wjazdowych do Polski

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: