RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Karetki ze wspomaganiem satelitarnym

Publikacja: Środa, 15 lutego (18:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W karetkach bydgoskiego pogotowia ratunkowego zamontowano system nawigacji satelitarnej. Nie tylko ułatwi on pracę sanitariuszy i dyspozytorów, ale przede wszystkim będzie służył wzywającym pomoc. Teraz ma być dostarczana szybciej i sprawniej.

Sanitariusze za pośrednictwem satelity będą się meldowali zawsze, gdy będą gotowi do wyjazdu, bądź gdy dotrą już na miejsce wezwania. Dzięki satelitom dyspozytor karetek będzie też zawsze wiedział, gdzie znajduje się ambulans.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: