Wypadek wydarzył się w miejscu, gdzie z powodu remontu droga jest zwężona. Z gęstej mgle, jeden z kierowców zbyt późno zauważył oznaczenie robót drogowych i wjechał w nie. Gumowe słupki zostały odrzucone na pasy ruchu, a jadące z tyłu samochody zaczęły wpadać na słupki i na siebie. Mgła nadał nie ustępuje.
Poważne utrudnienia w ruchu spowodował także wypadek na drodze krajowej nr 86 w Katowicach. Przy wyjeździe jednej z tamtejszych stacji benzynowych zderzyły się samochód ciężarowy z fiatem uno.
Jezdnia w kierunku Bielska-Białej jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd. Śląsk jest mocno zamglony, policjanci apelują, by kierowcy jechali powoli i używali tylnych świateł przeciwmgłowych.