Niestety w miejscu zdarzenia tworzą się kilkukilometrowe korki. Reporter RMF FM Piotr Glinkowski radzi kierowcom, którzy jeszcze nie utknęli w zatorze, aby jak najszybciej zjechali z autostrady i wybrali trasę przez Gliwice.
Węzeł Sośnica jest od rana bardzo pechowy. Wcześniej doszło tam do trzech kolizji i wypadku, w którym ranna została jedna osoba. Jazdę w tym feralnym miejscu utrudnia mgła, ale także roboty drogowe. Ruch odbywa się jedną jezdnią, po jednym pasie w obu kierunkach.