Z nocnej wizji lokalnej wynika, że w tym rejonie kopalni nie przestawiano czujników. Ale specjaliści nie wykluczają jednak błędu człowieka. Dlatego teraz Wyższy Urząd Górniczy sprawdzi między innymi, czy w tym rejonie nie pracowało za dużo górników. Z Jerzym Kolasą, dyrektorem Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach rozmawiał reporter RMF FM Marcin Buczek:
Kamery w najbardziej zagrożonych kopalniach
W kopalniach o dużym zagrożeniu metanowym i wodnym, mają być instalowane kamery telewizji przemysłowej - zapowiada minister gospodarki Waldemar Pawlak. Ma to pozwolić na skuteczniejszą kontrolę przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Tagi:
kopalnia