Włodarze zespołu z Turynu ucinają wszelkie spekulacje – obrońca nie jest na sprzedaż. Zimą w zespole nie pojawią się nowi zawodnicy, bo… w Turynie nie mają pieniędzy.

25-letni Chiellini był łączony między innymi z klubami z Manchesteru: City i United. Sam zawodnik przebąkiwał, że chętnie spróbowałby swoich sił w zagranicznej lidze. Na razie jednak zostaje w Turynie. Cieszymy się słysząc o zainteresowaniu naszym zawodnikiem, jednak nie zamierzamy sprzedawać Chielliniego. Gdybyśmy traktowali każdą plotkę poważnie, to połowa naszych piłkarzy chciałaby grać gdzie indziej. "Stara Dama" ma do zrealizowania ważne cele i zamierzamy raczej wzmacniać zespół, niż go osłabiać- mówi dyrektor sportowy Juventusu Alessio Secco.

Taka decyzja zapewne cieszy kibiców „Starej Damy”, kolejna już mniej…Prezydent „Juve”, Jean-Claude Blanc rozwiał wątpliwości – zimą do zespołu nie dołączą nowi zawodnicy. Wszystko przez brak funduszy. Na wzmocnienia liczył trener Ciro Ferrara, który ostatnio ma dużo zmartwień z powodu słabej gry swoich podopiecznych. Kupowanie nowych piłkarzy nie rozwiąże problemu kiepskich wyników. Przyczyna leży gdzie indziej. Zresztą wcale nie wiadomo, czy gdybyśmy kupili kilku dobrych piłkarzy, nagle zaczęlibyśmy wygrywać - dodał prezydent "Bianconerich", odpowiadając na prośby Ferrary.

 

Na razie Juventus zajmuje w tabeli Serie A trzeciej miejsce z ośmioma punktami straty do lidera – Interu Mediolan.