Nadal nie wiadomo jednak co było przyczyną dolegliwości kilkunastu uczniów. Prokuratura czeka na wyniki kolejnych badań toksykologicznych. Od ósmego marca do szpitali zgłosiło się kilkunastu uczniów z objawami zatrucia. Podejrzewano początkowo, że źródłem mogły być lizaki - prezent z okazji Dnia Kobiet, które dziewczynki dostały od kolegów.
Jerzykowo: To nie były narkotyki
Dziewczynki z gimnazjum w Jerzykowie pod Poznaniem nie zażywały narkotyków. Opiaty, które stwierdzono w ich krwi, pochodziły prawdopodobnie z kodeiny, która jest między innymi składnikiem syropu na kaszel.