Po rozbiciu „Oczki” Sylwester O. uciekł na Zachód i utworzył gang odpowiedzialny za napady i rozboje. Ofiarami byli inni przestępcy m.in. polscy przemytnicy papierosów. Gang działał na terenie Niemiec, Holandii, Belgii i Hiszpanii.
W sprawie toczącej się przed szczecińskim sądem wykorzystano zeznania świadka koronnego Jarosława S. pseudonim Masa. Wcześniej Sylwester O. został już skazany na 12 lat więzienia w procesie gangu „Oczki” i na 13 za namawianie do zabójstwa Wiktora F. - łącznika białoruskiej mafii w Polsce.