Dzięki podpisanej w lipcu tego roku umowie, osoba osiągająca dochody tylko w Wielkiej Brytanii, nie będzie płaciła podatku w Polsce. Rozporządzenie obejmie rozliczenia podatkowe za 2007 r.
Obecnie z Wielką Brytanią obowiązuje umowa w sprawie podwójnego opodatkowania z 1976 r. Stosuje ona zasadę proporcjonalnego odliczenia. Podatnicy zameldowani w Polsce, ale pracujący w Wielkiej Brytanii, powinni rozliczyć się z fiskusem w naszym kraju. Od wyliczonego w Polsce podatku mają prawo odliczyć podatek zapłacony za granicą.