RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japoński niszczyciel zderzył się z kutrem rybackim

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niszczyciel japońskiej marynarki wojennej uderzył w kuter rybacki w pobliżu wybrzeży środkowej Japonii - poinformowała japońska straż przybrzeżna. Wg straży, podczas kolizji, do której doszło na Pacyfiku u wybrzeży japońskiej prefektury Chiba, zaginęła bez wieści dwuosobowa załoga kutra.

Przed zatonięciem ratownicy zdołali przeszukać rufową część kutra, przepołowionego przez niszczyciel "Atago", ale nie znaleźli tam nikogo. Liczący ok. 300 osób załogi, 7700-tonowy niszczyciel nie doznał prawdopodobnie żadnych większych uszkodzeń.

Atago, który wszedł w skład floty niespełna rok temu, jest najnowszym z serii pięciu okrętów japońskich, wyposażonych w nowoczesny system radarowy Aegis, dostarczany przez

amerykańskiego producenta Lockheed Martin i stosowany również przez marynarkę wojenną USA, a także marynarki innych krajów świata.

"Atago" znajdował się w drodze powrotnej do portu Yokosuka z ćwiczeń morskich na Hawajach. Podobny okręt japoński wyposażony w system obrony rakietowej SM-3 skutecznie zestrzelił pozorowaną rakietę balistyczną w grudniu, podczas wspólnych manewrów ze Stanami Zjednoczonymi na Hawajach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: