RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japoński Czerwony Krzyż: W Tokio jest bezpiecznie

Publikacja: Środa, 16 marca (16:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Japoński Czerwony Krzyż zapewnia, że do Tokio można podróżować bez obaw przed promieniowaniem. Na świecie narasta jednak panika - ludzie wykupują tabletki jodku potasu i odwołują wyjazdy do Japonii.

Przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC), Matthias Schmale zapewnił, że Tokio jest bezpieczne. Dodał, że Japonia nie zgłosiła prośby o szeroko zakrojoną operację pomocy po tsunami, ale prawdopodobnie będzie potrzebowała wsparcia finansowego. Wyjaśnił, że japoński Czerwony Krzyż ma dwa miliony przeszkolonych ochotników, którzy współpracują przy przygotowywaniu paczek żywnościowych, dystrybucji pomocy i usuwaniu gruzu.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: