Jerzy Janowicz nie zagra w ćwierćfinale halowego turnieju tenisowego ATP Masters 1000 w Paryżu. Polak przegrał z liderem światowego rankingu Hiszpanem Rafaelem Nadalem 5:7, 4:6.

Oba sety paryskiego pojedynku były wyrównane. Polak grał z Hiszpanem jak równy z równym. W pierwszym Nadal przełamał 22-letniego łodzianina dopiero przy stanie 5:5. Później dwa kolejne gemy padły jego łupem i wygrał 7:5.

W drugim secie w poczynania obu tenisistów zakradła się nerwowość. Podwójne błędy serwisowe, auty i niedokładne podania sprawiały, że dochodziło do przełamań już na samym początku. Mimo wszystko Polak nie miał zamiaru odpuścić. Bardzo długo trwał ostatni gem, ale ostatecznie górą okazał się Nadal.