Jeśli pojawiają się silne bóle głowy, wymioty, osłabienie, trzeba jak najszybciej zgłosić do lekarza – mówi doktor Mirosław Jasiński, ordynator oddziału neurologii szpitala dziecięcego w Lublinie. Należy pamiętać, że przegrzanie organizmu jest bardzo niebezpieczne - dodaje. Może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu.
Dlatego wychodząc na spacer, warto zabrać ze sobą jakieś nakrycie głowy, parasolki przeciwsłoneczne i spore ilości wody.