RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Izrael: Nie ma negocjacji z Hezbollahem

Publikacja: Poniedziałek, 28 sierpnia (07:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Izrael zaprzecza jakoby prowadził z Hezbollahem negocjacje w sprawie wymiany więźniów. Taką informację podało w nocy izraelskie radio publiczne, powołując się na rządowe źródła.

O prowadzonych z Izraelem kontaktach mówił wczoraj przywódca Hezbollahu Hassan Nasrallah, dodając, że rolę pośrednika odgrywa przewodniczący libańskiego parlamentu Nabih Berri.

Nastrallah dodał, że chęć udziału w negocjacjach wyraziły także Włochy i ONZ.

W rękach terrorystów znajduje się dwóch izraelskich żołnierzy, których porwanie na początku lipca doprowadziło do trwających ponad miesiąc starć. Zginęło w nich prawie 1200 Libańczyków i ponad 150 Izraelczyków.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: