Irlandia chce być trzydziestym trzecim finalistą piłkarskich mistrzostw świata. Irlandzka Federacja wysłała swój apel do FIFA o dołączenie jej do grona uczestników mundialu w RPA.

Ten zaskakujący apel dotarł już do szefa Międzynarodowej Federacji Seppa Blattera.

Jak słychać, szanse na powodzenie tego apelu są niewielkie, ale Blatter obiecał, że przekaże sugestie Irlandczyków Komitetowi Wykonawczemu. Przypomnę, Irlandia była bardzo blisko wywalczenia awansu, w rewanżowym meczu z Francją prowadziła 1-0, ale w dogrywce po zagraniu ręką przez Henry'ego Francuzi wyrównali i zapewnili sobie awans. Rozżaleni Irlandczycy żądali powtórzenia meczu, ale FIFA ich żądania odrzuciła.

Komitet Wykonawczy ma się zająć tą nową prośbą Irlandii w środę, wtedy też będzie rozważał wprowadzenie dodatkowych sędziów podczas finałów mistrzostw świata. Blatter przyznał, że istnieje ewentualność wprowadzenia arbitrów stojących za bramkami i pomagających sędziemu głównemu w podejmowaniu decyzji. Ten pomysł to również efekt słynnej już "ręki Henry'ego". Szef FIFA nie ujawnił na razie szczegółów tego pomysłu, więcej mamy wiedzieć właśnie po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego w środę.