RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iran wystrzelił kolejną rakietę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Iran przeprowadził udaną próbę z unowocześnioną rakietą Sedżil 2 o zasięgu do 2 tysięcy kilometrów - poinformowała irańska telewizja państwowa. Z kolei arabskojęzyczna telewizja Al-Alam podała, że był to test dwustopniowego pocisku o zaawansowanej technologii.

Zarówno Sedżil, jak i dysponująca podobnym zasięgiem inna irańska rakieta balistyczna Szahab-3, mogą teoretycznie zaatakować Izrael i amerykańskie bazy w rejonie Zatoki Perskiej.

Pierwszy test dwustopniowego pocisku balistycznego Sedżil odbył się w listopadzie ubiegłego roku. Przedstawiciele rządu oświadczyli wówczas, że jest to broń wyłącznie defensywna. Kolejnych prób dokonano w maju i we wrześniu tego roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Iran

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: