Zarówno Sedżil, jak i dysponująca podobnym zasięgiem inna irańska rakieta balistyczna Szahab-3, mogą teoretycznie zaatakować Izrael i amerykańskie bazy w rejonie Zatoki Perskiej.
Pierwszy test dwustopniowego pocisku balistycznego Sedżil odbył się w listopadzie ubiegłego roku. Przedstawiciele rządu oświadczyli wówczas, że jest to broń wyłącznie defensywna. Kolejnych prób dokonano w maju i we wrześniu tego roku.