RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iran wraca do programu nuklearnego

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po dwóch latach zawieszenie Iran wraca do realizowania programu nuklearnego. W obecności inspektorów ONZ zerwane mają zostać pieczęcie z urządzeń w irańskich centrach badań.

Jednocześnie na tapetę powróciła rosyjska propozycja wzbogacania irańskiego uranu na terenie Rosji. Rozmowy na ten temat prowadzą przedstawiciele Teheranu i Moskwy.

Z Teheranem na temat programu nuklearnego rozmowy prowadziła także trójka przedstawicieli Unii Europejskiej – Francja, Niemcy i Wielka Brytania. Zachód uważa bowiem, że Teheran dąży do skonstruowania broni nuklearnej. Irańskie władze konsekwentnie zaprzeczają i utrzymują, że ich cele są pokojowe.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: