Otrzymaliśmy informację od rodzin zatrzymanych, z którymi ci się skontaktowali i powiedzieli, że ich uwolniono - oświadczył Pasi Tuominen z MSZ.
Zdaniem koncernu Nokia Siemens, dla którego pracowali zatrzymani Finowie, Iran dopiero zgodził się na ich uwolnienie. Wkrótce mają oni znaleźć się w Dubaju, gdzie cała trójka pracuje - powiedział rzecznik Nokia Siemens Barry French. O ile wiem, są w dobrym stanie - dodał. Informacji nie potwierdziło dotąd irańskie MSZ.
Teheran utrzymywał, że uczestniczący w wyprawie rybackiej Finowie wpłynęli na irańskie wody terytorialne. Do ich zatrzymania doszło w sobotę w pobliżu wyspy Abu Musa niedaleko Dubaju, ale poinformowano o tym dopiero w środę rano.