RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Irak: Zostali zabici, bo nosili szorty

Publikacja: Sobota, 27 maja (20:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Iraccy ekstremiści zabili trenera i dwóch tenisistów, ponieważ byli w szortach. Policja uważa, że zamach związany był z ostrzeżeniem przeciwko noszeniu takich strojów, wydanym przez ekstremistów.

Uzbrojeni ludzie zatrzymali samochód, którym jechali sportowcy, kazali im wysiąść i zastrzelili ich na miejscu. Trener Husajn Achmed Raszid był sunnitą, a obaj tenisiści – szyitami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: