RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Irak: Zginęło 4 żołnierzy USA

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

3 żołnierzy sił lądowych USA i 1 żołnierz piechoty morskiej zginął podczas weekendu w Iraku - poinformowało dowództwo amerykańskie w tym kraju.

Jeden z żołnierzy zginął w wyniku ostrzału z broni lekkiej w

niedzielę w chwili, gdy wraz ze swym pododdziałem próbował dotrzeć z pomocą do położonej w pobliżu meczetu jednostki policji irackiej, znajdującej się pod ogniem prowadzonym z meczetu. W trakcie tego incydentu ranna została osoba cywilna.

Inny żołnierz to ofiara eksplozji ładunku wybuchowego, umieszczonego na południu od Bagdadu, przy drodze, którą szedł pieszy patrol wojskowy. Tego samego dnia w walkach w prowincji Anbar zginął żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej.

Jeszcze jeden żołnierz amerykański służący w Iraku poniósł śmierć

podczas urlopu spędzanego w Katarze, w wyniku incydentu nie

mającego związku z walką.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: