RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Irak: Trzech Amerykanów zginęło w prowincji Dijala

Publikacja: Wtorek, 11 marca (07:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzech amerykańskich żołnierzy zginęło wczoraj wieczorem w wybuchu podłożonej przy drodze bomby w irackiej prowincji Dijala – poinformowało dowództwo sił USA w Bagdadzie. Oprócz wojskowych zginął też iracki tłumacz.

Do śmierci trzech Amerykanów doszło w dzień po samobójczym zamachu w Bagdadzie, w którym zginęło pięciu amerykańskich żołnierzy a trzech zostało rannych. Iracka policja podała, że żołnierze szli ulicą w dzielnicy Al-Mansur, gdy podszedł do nich terrorysta-samobójca i wysadził w powietrze przypięte do pasa ładunki wybuchowe.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: