Bomba eksplodowała rano w Bayaa, w południowo-zachodnim Bagdadzie. Wg policji, na miejscu zginęły co najmniej 3 osoby, 35 trafiło do szpitala. Irackie władze twierdzą, że terroryści użyli chloru.
We wtorek, także w Bagdadzie w powietrze wyleciała ciężarówka, wypełniona chlorem. Zginęło 5 osób, prawie 140 z objawami zatrucia trafiło do szpitala.