RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Irak: Amerykański żołnierz zastrzelił pięć osób

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pięciu wojskowych zginęło w ataku na bazę Camp Liberty w Bagdadzie – poinformował Pentagon. Ogień otworzył amerykański żołnierz. Jak poinformował rzecznik armii USA Tom Garnett, mężczyzna został aresztowany.

Do strzelaniny doszło około godz. 13.00 czasu polskiego w bazie Camp Liberty, oddalonej o około 10 kilometrów od centrum Bagdadu. Camp Liberty jest największą amerykańską bazą wojskową w Iraku; leży w pobliżu stołecznego lotniska.

Prezydent Barack Obama wyraził wyrazy współczucia dla bliskich amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli w Iraku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: USA Irak atak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: