Śledztwo w sprawie śmierci generała Władysława Sikorskiego katowicki IPN rozpoczął jesienią ubiegłego roku. Wcześniej szczeciński oddzial Instytutu odmówił wszczęcia dochodzenia uznając, że generał zginął w katastrofie, a nie w zamachu.
Równo rok temu w Krakowie przeprowadzono ekshumację szczątków generała. Dzień później uroczyście je pochowano.
W ciągu roku między innymi przesłuchano kilku świadków, przejrzano także setki stron oficjalnych dokumentów. Nadal otwarta jest sprawa kolejnych ekshumacji szczątków tych osób, które zginęły razem z generałem. Ponieważ osoby te zostały pochowane w Wielkiej Brytanii, ewentualną ekshumację, zgodzie z międzynarodowymi zasadami, mogą przeprowadzić tylko Brytyjczycy.